Esileht
Näiteks - Vectra 1.8 1997
    

Auto näitajad

 Välislink 
  

Auto näitajad 


Auto kõik näitajad (minimaalsed, keskmised ja maksimaalsed) arvutatakse ainult meie andmebaasis olevate tehniliste andmete põhjal. Need pole täpsed ja neid kasutatakse erinevate mudelite ja nende modifikatsioonide umbkaudseks võrdluseks.

Kilomeetri hind


Ühe kilomeetri läbimiseks kulunud bensiini hind, kus bensiinikulu arvestatakse segatsükli (linn/maantee) põhjal.

Hobujõude tonni kohta


Erivõimsus on auto mootori võimsuse ja massi suhe. See näitaja on eriti tähtis auto dünaamika hindamisel madalatel ja keskmistel liikumiskiirustel, kuna kergemal autol on parem dünaamika ja ta kiirendus on parem.
Kiiruse suurenemisel muutub oluliseks aerodünaamiline koefitsient, kuna suurematel kiirustel kulutatakse enamus mootori võimsusest õhutakistuse ületamiseks.

Hobujõude liitri kohta


Liitrivõimsus on kolbmootori võimsuse ja töömahu suhe. Mootori liitrivõimsuse suurendamine vähendab tihtipeale küttekulu ja mõjub positiivselt auto dünaamikale. Seda saavutatakse kergsulamite kasutamise, konstruktsiooni täiustamise ja forsseerimise (mootori pöörlemiskiiruse suurendamine ja surveastme suurendamine, turbo kasutamine jne) arvelt.
Medali teiseks pooleks on mootori ressursi võimalik vähenemine – kõrgforsseeritud mootorid on vähem töökindlad ja kuluvad kiiremini.


0
külastajat hetkel.

Kuulume smartAD reklaamvõrgustikku

2008 - 2024 © AutoPass.ee       info@autopass.ee